Informacja z bieżącej działalności Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych

15-16.06.2019 r.

W miniony weekend Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych przyjęła 20 zgłoszeń zdarzeń lotniczych, w tym 9 incydentów, 1 poważny incydent oraz 3 wypadki, w tym jeden, który miał miejsce poza terytorium Polski. Członkowie PKBWL wyjeżdżali do zdarzeń dwukrotnie, w obu przypadkach były to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

Sobota 15.06

PKBWL otrzymała zgłoszenie na telefon alarmowy, z informacją o wypadku podczas pokazów lotniczych w Płocku. Samolot Yak-52, o znakach rejestracyjnych SP-YDD, zderzył się z powierzchnią wody w korkociągu, ulegając całkowitemu zniszczeniu.

Około godziny 13:30 do pracownika Aeroklubu Ostrowskiego zadzwoniła straż pożarna z informacją, że w miejscowości Szczury spadł szybowiec. Natychmiast po otrzymanej informacji pracownicy Aeroklubu udali się na miejsce zdarzenia. Jednym z nich był ekspert PKBWL. Na miejscu okazało się, że pilot poniósł śmierć, a szybowiec uległ całkowitemu zniszczeniu. Powiadomiono telefonicznie Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych. Miejsce zdarzenia zabezpieczyły służby policji oraz straży pożarnej.

Najnowsze Aktualności

500 233 233

phone 24h

kontakt@pkbwl.gov.pl

Skip to content