Patrycja Pacak – członek PKBWL została Mistrzynią Świata w akrobacji szybowcowej

W dniach 18-28 lipca 2019 r. w miejscowości Deva w Rumunii odbyły się Mistrzostwa Świata w akrobacji szybowcowej. W kategorii Advanced zwyciężyła Pani Patrycja Pacak, członek Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która sięgnęła po tytuł Mistrza Świata (jako pierwsza kobieta w historii). Osiągnięcie to poprzedzone długoletnim intensywnym treningiem, zostało ukoronowane czterema medalami, w tym w klasyfikacji ogólnej z najcenniejszego kruszcu. Wspaniały osobisty sukces Pani Patrycji jest również odzwierciedleniem kunsztu polskich pilotów i rozsławia polskie skrzydła na arenie międzynarodowej.

Serdecznie gratulujemy naszej koleżance i mamy nadzieję, że Mazurek Dąbrowskiego będzie rozbrzmiewał jeszcze nie raz w jej sportowej karierze, czego z całego serca życzymy.