Podpisanie porozumienia o współpracy z Uczelnią Łazarskiego

W dniu 6.02.2023 r. Uczelnia Łazarskiego i Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) podpisały porozumienie o współpracy. To kolejny etap wspólnych działań na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.

W ramach współpracy prowadzone będą wspólne projekty badawcze w obszarze dyscyplin naukowych i kierunków kształcenia prowadzonych przez Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, a w szczególności przez Instytut Prawa Lotniczego i Kosmicznego. Obie instytucje wielokrotnie miały już okazję ze sobą współpracować przy mniejszych projektach. Podpisana właśnie umowa o współpracy zakłada trwałą kooperację w wielu obszarach. Studenci UŁa będą odbywać staże i praktyki w PKBWL oraz współpracować z Komisją przy pisaniu prac dyplomowych. Jedną z form współpracy w obszarach naukowo-badawczych będą doktoraty wdrożeniowe. Organizowane będą także wspólne wykłady i prelekcje.

Umowę podpisali dr hab. Anna Konert, prof. UŁa, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego, dyrektor Instytutu Prawa Lotniczego i Kosmicznego i przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Bogusław Trela.

Najnowsze Aktualności

500 233 233

phone 24h

kontakt@pkbwl.gov.pl

Skip to content